Kategorie Etikety již dlouhodobě přitahuje oči všech, kteří se alespoň trochu zajímají o grafiku a tisk. Letošní vítězné etikety navíc nabídly i přesah technologický, především do rozšířené reality. A ještě jedním byla tato kategorie výjimečná. Všechny tři vítězné exponáty, které v užším výběru uspěly, byly „pouze“ od jedné firmy.

 

Společnost Etiflex asi není potřeba blíže představovat. Jedná se nejenom o známého výrobce etiket, ale i o firmu, která se nebojí inovátorských řešeních, což dokázala i letošním bezkonkurenčním vítězstvím v kategorii.

Design ve spojení s rozšířenou realitou

Zrekonstruovaná Liechtensteinská stavba Gloriette se stala symbolem stejnojmenné řady vín Vinařství Velké Bílovice a ožívá také na jejich etiketě. „Živá“ etiketa díky AR (rozšířená realita) prvkům dokáže sugestivně přiblížit atmosféru jen za pomoci aplikace na chytrém mobilu.

Propracovaná grafika spojuje tři osobnosti Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity a výhonky révy je proplétá s tradičními artefakty vinařství. I zde zdařile provedená etiketa díky mobilní aplikaci Živá etiketa má multimediální rozměr. 

Etiketa Zuřivec

Sedm harmonických vín, která budou tvořit vinné album Davida Kollera jsou opatřeny designově velmi čistými a provedením velmi luxusními etiketami. Filigránské detaily, kombinace zlaté matné a zlaté lesklé horké ražby či embosovaná struktura – to vše charakterizuje zdařilý výsledek dalšího produktu od výrobce Etiflex.