V rámci letošního úspěšného Packsummitu byla presentována nejenom celá řada zajímavých přednášek s různým pohledem na problematiku obalové legislativy, materiálů, ekologie, ale i automatizace či marketingového hlediska. Konference byla ve znamení i doprovodných akcí. Jednou z nich byl i obalový kvíz. Hlavní cenou byl maskot SYBY – robot Sybaczech 4.0.

Cílem konference, která je zároveň i platformou pro setkání nezávislých expertů, výrobců obalů, výrobců baleného zboží, logistiků, brand manažerů, nákupčích retailu atd.,  je sdílet novinky, šířit znalosti, získat nové kontakty a informace napříč obory. Letošní PackSummit tento cíl beze zbytku splnil. Důkazem zájmu o toto prestižní setkání nebyli jen kvalitní přednášky od špiček svého oboru, ale i velké množství účastníků, kteří téměř zaplnili celý konferenční sál Ústavu molekulární genetiky AV ČR v Praze, kde se letošní akce konala.

Kdo chce Sybaczka míti, musí obalářem býti...

Po nezbytném přivítání, ještě před presentacemi jednotlivých speakerů, byla hned v úvodu Packsummitu vyhlášena teamová obalová soutěž o známého maskota SYBY. Zúčastnění z řad účastníků kongresu mohli vytvořit pracovní teamy, jejichž úkolem bylo sbírat body za správné odpovědi na otázky, které měli v předsálí připravení na svých stáncích účastníci akce. Následovalo odevzdání a správné odpovědi postupovaly do boxu, ze kterého byly později vylosovány dva teamy.

  Katka a její team z litoměřické školy byla nejlepší!

Jedním z vylosovaných teamů se překvapivě stal team studentů z litoměřické střední školy oboru Grafický design obalů – LiteGra. Kapitánka Katka  Pazderová ukázala, že do školy nejenom chodí, ale, že se i něco z obalové terminologie naučila, a zvítězila s velkým náskokem nad teamem z řad profesionálů. Sybaczech tedy mění působnost a z Prahy se stěhuje do Litoměřic, zatím pod pouze pracovním názvem Sybaczech - Litegraczech.