Soutěž Carton Austria Award (CAA) je společným projektem společností PROPAK Austria, CASH Handelsmagazin a Pro Carton. Přináší na scénu ta nejlepší řešení kartonových obalů z celého Rakouska, která mají být opravdu na co hrdá! Tentokrát oba oceněné exponáty pocházejí ze společnosti Cardbox Packaging Wolfsberg.

 

Podzimní termín předávání cen byl kvůli pandemii zrušen a mohl se uskutečnit až nyní. Byly uděleny dvě ceny: jedna za porotu a jedna za diváky. Porotu tvoří redaktoři odborného časopisu CASH. Horst Bittermann, prezident společnosti Pro Carton, Martin Widermann, jednatel společnosti PROPAK Rakousko, a Claudia Stücklerová předali certifikáty a trofeje za CASH.

 

Cena poroty

Cenu poroty získal “Gloot”, jednoduchý, ale mimořádně účinný systém pro ohřev dřevěného uhlí. Tento snadný a čistý způsob dokonalého požitku z grilování pochází od majitele značky Thomase Schiefera, který také osobně převzal cenu – společně s René Buchartem ze společnosti Cardbox Packaging. Krabička je od společnosti BillerudKorsnäs.

Skládací krabičku lze v několika jednoduchých krocích proměnit v komín, který stejnoměrně rozpaluje dřevěné uhlí, jež obsahuje, a které je vyrobeno tradičními metodami spalování dřevěného uhlí. Gril je tak připraven za méně než 15 minut! Držitel ocenění Thomas Schiefer vysvětluje: “V mém regionu se stále provozuje tradiční uhlířské řemeslo. Místní uhlíři vyrábí vysoce kvalitní dřevěné uhlí. Obal tak doplňuje tento prvotřídní produkt – pro příjemné a pohodové grilování.” Porota se shodla: “Mimořádně elegantní a přesvědčivý nápad, jak se obal může stát součástí výrobku.“

Cena diváků

Cenu diváků získal “Smart One” společnosti Playbrush, obal na exkluzivní chytrý sonický zubní kartáček, který rovněž pochází od Cardbox Packaging Wolfsberg, tentokrát s použitím kartonu Metsä Board. Pro tento jedinečný zubní kartáček byl zapotřebí speciálně vyvinutý obal, který kombinuje potřebnou stabilitu s krásným a funkčním designem, a odpovídajícím způsobem tak prezentuje špičkový výrobek. Předání ocenění se kromě Reného Bucharta zúčastnili také Bettina Tschoner-Fuchs ze společnosti Metsä Board a Nini Gregori a Moritz Hoyos ze společnosti Playbrush: Při přebírání ocenění se tedy spojil celý dodavatelský řetězec.