V posledních 2 – 3 letech stoupá obliba ponožek jako dárku v rámci soukromého i B2B styku. Nelze popřít, že tento trend je především díky obalům, které u dárkových „ponožkových konceptů“ jsou často velmi netradiční. „Jiný“ v tom nejpozitivnějším slova smyslu je i další vítěz Obalu roku  - dárkový obal Ponožkovýchova – dětská edice Klubu Pánů z Ponožkovic, přihlašovatel DS SMITH, CZECH REPUBLIC. Autorem designu byl Klub pánů z Ponožkovic. Vedle ceny Obalu roku, získal obal i Bronzovou Cenu Předsedkyně Poroty.

 

Klub Pánů z Ponožkovic se snaží myslet i na budoucnost a připravil proto tzv. ponožkovou výchovu malých dam a gentlemanů. Součástí edice je krom čtyř párů dětských ponožek také sada her (puzzle, hrací karty, samolepky s oblečením apod.).

 

Magic box s příběhem

Obal je koncipován jako „magic box“, do kterého je celý obsah vložen. K objevování všech součástí dochází postupně. Obal se skládá ze spodku, víka, vnitřního hranolu (vše modrý karton se stříbrným potiskem) a hlavní části (hnědý karton s černým potiskem). Postup otevírání, resp. rozbalování krabice, je popsán čísly a navádí dítě krok za krokem, přičemž nakonec objeví samotné ponožky.

 

Jednoduchý potisk pro sofistikovanou konstrukci

Obal je vyroben z plně recyklovatelné vlnité lepenky s vlnou E v kombinaci modrého preprintu a flexotisku. 

 

Jste hraví? Pak se podívejte, jak obal funguje, zde