Společnost Thimm navrhla individuální displej pro relaunch férové čokolády a uvedení na trh nových tyčinek od Jokolade. U druhotného umístění na POS je kladen důraz na ekologickou udržitelnost – a tento požadavek displej splňuje nejen vizuálně: Je kompletně vyroben z recyklovatelné vlnité lepenky a dá se tak snadno vrátit do recyklačního oběhu.

 

Když  Joko Winterscheidt uvedl v roce 2021 na trh vlastní čokoládu "Jokolade" s certifikátem Fairtrade, zaměřil se při její výrobě především na odpovědnost, udržitelnost a transparentnost. Mladá společnost si dala za cíl osvětlit nedostatky v kakaovém průmyslu a zlepšit výrobní podmínky. Dva roky po uvedení prvních druhů Jokolade na trh byl rozšířen sortiment a vylepšeny stávající receptury. Se začátkem léta přináší Jokolade na trh limitovanou letní řadu a několik nových čokoládových tyčinek. Při této příležitosti chtěla společnost Jokolade posílit přítomnost značky na POS pomocí druhotného umístění a vsadila na individuálně navržený displej od Thimm.

Optimalizace v konstrukci, komunikaci i udržitelnosti

Klíčovou roli při vývoji složitého displeje hrála udržitelnost.  Displej o výšce 155 cm byl vyroben ze stabilní EE vlny z papíru testliner, který se vyrábí ze 100 % z recyklovaných vláken, tedy ze sběrového papíru. Přirozeně hnědá vnější krycí vrstva je navíc součástí designového konceptu displeje. Podstavec i zkosený zásobník s celkem šesti přihrádkami byly proto minimalisticky potištěny názvem značky Jokolade v černém provedení. Displej však přitahuje pozornost také komunikačními plochami na topperu a na barevných panelech. Tyto prvky byly potištěny metodou digitálního tisku ekologickými barvami na vodní bázi.

Topper byl vyroben tak, že jej lze pomocí dvou spojek z vlnité lepenky snadno zasunout do zásobníku. To umožňuje dlouhou životnost displeje, protože při nové akci na POS lze horní topper vyměnit několika málo pohyby. Totéž platí i pro panely v samotném zásobníku, protože ty lze ve vitríně různě uspořádat, stejně jako traye na výrobky, do kterých se vkládají různé velikosti čokoládových tyčinek.

Zadní stěna trayů s produkty, ze kterých koncový zákazník odebírá tabulky čokolád a tyčinky, je směrem dozadu mírně zkosena. To pomáhá zajistit, aby se výrobky při vyjímání nepřevracely dopředu, ale dozadu. V regálech nebo na displeji tak má koncový spotřebitel vždy zajištěn přímý pohled na přední stranu produktu.

Zásobník usnadňuje odebírání produktu

Vývojáři společnosti Thimm proto vymysleli pro umístění trayů s produkty v displeji něco speciálního: Aby se vyrovnal úhel a traye s produkty mohly být umístěny v přihrádkách rovně, byl celý zásobník displeje zkonstruován ve stejném úhlu. To usnadňuje snadné odebírání výrobků, které jsou v displeji i dobře vidět. Zkosený zásobník displeje je upevněn na podstavci a zaručuje tak vzpřímený tvar.

Aspekt udržitelnosti se naplno projeví při likvidaci displeje: Vzhledem k tomu, že na celou konstrukci individuálního displeje je použit pouze papír a žádné další plastové díly, lze displej kompletně recyklovat.