Společnost Smurfit Kappa má v ČR hned několik závodů s různým výrobním programem. K nejmodernějším závodům patří Smurfit Kappa Žebrák, kde uspokojují poptávku i klientům, kteří požadují vysoce kvalitní přepravní obaly. Přepravní obaly společnost vyrábí i na tak náročný segment jako je elektrotechnika či elektronika. Letošní nejúspěšnější obal zabodoval na mezinárodní soutěži WS v kategorii Elektronika a spotřebiče.

Jemná elektronika pro kvalitní přenos zvuku si samozřejmě žádá i kvalitní obal. A kvalitu beze zbytku splňuje i vítězný obal Levitující audio přehrávač.

Ochrana spojená s udržitelným rozvojem

S požadavkem vytvořit kvalitativně nový ochranný typ obalu byla společnost oslovena jedním ze svých klientů. Zákazník kladl důraz na bezpodmínečnou ochranu produktu kvůli zámořské přepravě a řešení korespondující s trendy trvale udržitelného rozvoje. Jednoznačné tedy bylo, že stávající polystyrenové výplně je potřeba nahradit monomateriálovým řešením čistě z vlnité lepenky.

Intuitivní manipulace

Ve Smurfit Kappa vyvinuli jednodílný insert, který díky nožičkám poskytuje ve všech směrech dostatečný ochranný prostor a produkt tak téměř levituje uprostřed obalu. Velmi intuitivní je manipulace a to jak při balení u výrobce, tak při vybalování doma u hudebního „fajnšmekra“ se zálibou v technice. Obal samozřejmě prošel droptesty a totální eliminací plastů došlo k výraznému snížení uhlíkové stopy.