Společnosti Pregis a Henkel spolupracují ve vývoji udržitelných ochranných obalových řešení, která splňují environmentální cíle a řeší i stále častější nové budoucí požadavky na obaly. Současnou novinkou je přepravní sáček/polštář Pregis EverTec ™.

 

Nedávno rebrandingovaný, lehký, recyklovatelný papírový polštář Pregis EverTec ™, který je vyroben pomocí technologie EPIX® od společnosti Henkel Adhesive Technologies, je prvním příkladem přepravního řešení společně vyvinutého za účelem řešení růstu obalů pro elektronické obchody.

 

Technologie EPIX

Technologie EPIX společnosti Henkel zlepšuje funkčnost papírových produktů s akcentem na udržitelnost a recyklovatelnost. EverTec mailer, vyrobený  EPIX technologií, je lehký a odolný obal, který snižuje spotřebu materiálu. V některých případech může dokonce být i alternativou pro krabice z vlnité lepenky. Aby společnost Pregis uspokojila významnou poptávku na trhu, otevřela v roce 2021 několik nových výrobních závodů v USA.

 

Udržitelnost jako závazek

Pregis a Henkel sdílejí závazek udržitelnosti, který je součástí jejich provozních a organizačních filozofií a strategií pro inovace produktů. Obě společnosti patří k signatářům dohody o klimatu, jejímž cílem je do roku 2040 dosáhnout nulových ročních emisí uhlíku.