Koenig & Bauer Durst presentoval v polovině října nový tiskový stroj VariJET 106. Stroj měl v německém Radebeul svou světovou premiéru. Nechybělo klasické seznámení s technickými daty i ukázky tisku pro různé sortimenty výroby.

 

Koenig & Bauer Durst GmbH představila VariJET 106 ve světové premiéře s exkluzivními živými ukázkami pro své stávající i potenciální zákazníky v Radebeul, poblíž Drážďan v Německu, kde se nachází hlavní sídelní závod společnosti.  Modulární jednoprůchodový archový digitální tiskový stroj byl vyvinut společnostmi Koenig & Bauer a Durst především pro trh obalů z hladkých lepenek (skládačky).

 

Tisk skládaček bez hranic

Durst a Koenig & Bauer má již v příštích týdnech začít ostré beta testování. První jednotky VariJET 106 mají být instalovány u zákazníků v Evropě a Americe již v druhé polovině roku 2022. Cílové skupiny, pro které je technologie primárně určena, zahrnují farmaceutický, kosmetický, tabákový a potravinářský průmysl a další výrobce skládaček.

 

To nejlepší z ofsetu a digitálního tisku v jednom

S výkonem 5 500 B1 archů/hod technologie kombinuje to nejlepší jak z digitálního inkoustového, tak i klasického ofsetového tisku. Platforma VariJET 106 je založena na standardní, vysoce výkonné platformě Rapida 106 společnosti Koenig & Bauer a elektronice tiskových hlav Durst, včetně souvisejících pracovních postupů a technologii RIP. To vše je pokryto aplikacemi Durst Analytics, Smartshop a Workflow.

 

Tisk vhodný i pro obaly na potraviny

7barevná inkoustová technologie na vodní bázi (CMYK plus oranžová, zelená a fialová) je vhodná i pro potravinářské aplikace. Díky využívané patentované technologii inkoustu na vodní bázi totiž splňuje přísné požadavky i na obaly vyžadující food contact certifikaci.  VariJET 106 může dále vyrábět i personalizované a individualizované tiskové produkty, ale i střídat krátké a střední zakázky.