Leonhard Kurz je největším výrobcem dekorativních, funkčních a bezpečnostních folií určených především pro horkou a studenou ražbu. Využití foliové ražby v grafice přináší nesporný vizuálně komunikační efekt. Na druhou stranu je však nutné dodat, že obal se stává dražší záležitostí, takže byla až do nedávna vhodná spíše jen pro větší série.

Na, před pár dny skončeném, veletrhu Interpack, KURZ pochopitelně nechyběl a jak je dobrým zvykem presentoval zde i řadu novinek. Vedle produktů, určitě stávající a nové klienty zaujme nový typ služby, kterou se KURZ rozhodl svým zákazníkům poskytovat.

Prototyping service reaguje na proměnu trhu i potřeby klientů

Mezi dnešní trendy, se kterými se při návrhu designu a následně při výrobě obalu každý producent setkává, patří nižší životnost designu, vyšší obměna (redesign, nový design atd.) a kratší zakázky. Doba je rychlá a tak i požadavek zákazníka je často časově náročný. KURZ svou novou službou umožňuje, že doba od poskytnutí podkladů od designera  ke konzultaci se zákazníkem nad reálnými vzorky s různými variantami, nemusí být delší než jedna pracovní směna.

KURZ Instant Prototyping – rychlá výroba vzorků i pro nejnáročnější klientelu

Folie vhodně zakomponované do designu posouvají obal nejenom do kvalitativně vyšší úrovně jako celek, ale i lépe komunikují značku výrobce a posilují jeho brand. Rychlá výroba prototypu či menšího počtu vzorků určitě pomůže nejenom k lepší komunikaci s klientem, ale i k urychlení celého výrobního procesu i při těch nejnáročnějších designech.