V reakci na zvýšenou poptávku po udržitelnosti obalů Klöckner Pentaplast (kp), globální lídr v oblasti pevných a flexibilních obalů a speciálních fólií, ukázal, představil nové možnosti z hlediska využití recyklovatelnosti.

 

Společnost kp presentovala v 1. čtvrtletí tohoto roku svou novou recyklovatelnou řadu Flexible, která zahrnuje kp FlexiLid® EH 145 R, kp FlexiFlow® EH 145 R a kp FlexiVac® R. Významným krokem je, že nové flexibilní obaly jsou nejenom příkladem zdařilého využití recyklovatelnosti ve výrobě materiálů, ale zároveň i důkazem, že obaly tohoto typu mohou být i designově velmi výrazným typem balení., které lze využít např. u produktů na proteinové bázi.

 

Nová nabídka plně recyklovatelného řešení

Po dlouhou dobu byly obaly z plastové fólie používané u čerstvých masných výrobků velmi špatně recyklovatelné, nebo i nerecyklovatelné. Většina takovýchto obalů obvykle končila ve spalovnách či na skládkách. Nová řada obalových materiálů od kp dokazuje, že zákazník nemusí volit mezi recyklovatelností a výkonem, může mít jednoduše obojí v jednom. Navíc kp FlexiLid® EH 145 R je jednou z nejtenčích bariérových krycích fólií na světě. Byl navržen podle směrnic Ceflex pro mechanickou recyklaci PE D4ACE a překračuje dokonce i stávající specifikace směrnic pro obaly, obsahuje více než 90 % PE. kp FlexiLid® EH 145 R nabízí vysoké bariérové vlastnosti, vlastnosti proti zamlžování a snadný tisk, tak, aby obaly mohly co nejlépe vyniknout na regálech. Kombinací této vrchní fólie s recyklovatelnými tray (např. kp Elite®), zákazníci dosáhnou plně recyklovatelného řešení.   

 

Plně recyklovatelné folie s excelentními vlastnostmi

Řešení kp FlexiFlow® EH 145 R, je certifikované a ověřené organizacemi třetích stran jako plně recyklovatelné, poskytuje vysokou úroveň ochrany produktu a zároveň snižuje hmotnost plastů o 75 %. Tato vysoce bariérová fólie prodlužuje skladovatelnost, zachovává kvalitu produktu a pro všestrannost dodavatelského řetězce je kompatibilní se všemi FFS a balicími stroji s vertikálním průtokem. Trio recyklovatelných fólií doplňuje kp FlexiVac® R. Tato plně certifikovaná 100% recyklovatelná vakuová fólie představuje hlavní technický úspěch ve vícevrstvých recyklovatelných obalech. Kp FlexiVac® R, vyvinutý ve spolupráci se společností Dow Chemical za použití její technologie FUSABOND™, nabízí výjimečnou čistotu, odolnost proti propíchnutí a maximální ochranu potravin díky nejlepšímu hermetickému těsnění ve své třídě. Zajišťuje vhodnost pro širokou škálu aplikací a je k dispozici v tloušťkách od 70 do 300 mikronů.