Více než 200 účastníků bylo mezi prvními, kteří objevili výhody inovativní nové technologie na technickém semináři BOBST. Společnost BOBST odhalila svou novou technologii FlexoCloud THQ (Très Haute Qualité) na technickém semináři, kterého se zúčastnili přední tiskárny a zpracovatelé z celé Evropy, Středního východu a USA.

Švýcarská společnost BOBST je neustále velmi aktivní v inovacích svých zpracovatelských strojů všech divizí.  Společnost je jedničkou na trhu ve výrobě zpracovatelských nástrojů na výrobu lepenkových obalů. V nabídce nechybí řada řešení pro sortiment flexibilních obalů a samozřejmě i tiskové stroje (flexotisk, hlubotisk) pro všechny typy materiálů.

Vysoká kvalita s rozumnými náklady

Technologie THQ Flexocloud byla vyvinutá firmou Graphilabel, a je přizpůsobená na míru společností BOBST, která ji považuje za kvantově kvalitativní posun v post-press tisku flexem. U post-press technologií flexotiskem na vlnitou lepenky přináší bezkonkurenční kvalitu s nižšími náklady v jednom průchodu. Jako velmi dobrou či spíše vynikající revoluční technologii ostatně hodnotilo 75% zúčastněných.

Jak tisknout s THQ Flexocloud 

THQ Flexocloud  je velmi snadno použitelné flexo řešení pro vlnité lepenky. Není u něho potřeba oproti stávajícímu tisku žádných speciálních dovedností. Tato technologie vyžaduje pouze tři klíčové prvky: THQ keramické válce (dodávané firmou BOBST), barvy THQ CMYK plus lak pro vysoké grafické práce (dodává Siegwerk výhradně zákazníkům THQ FlexoCloud) a tiskové desky THQ (Dodává Graphilabel). Technologie se vyznačuje ultra-vysokou přesností, větším rozsahem barevného gamutu se čtyřmi barvami a umožňuje i vynikající bezpečnostní tisk proti padělání prostřednictvím neviditelných kódovaných zpráv. Kvalita tisku byla demonstrována živě na tiskovém stroji MASTERFLEX-XL THQ FlexoCloud.