Smurfit Kappa podstatně rozšiřuje své výrobní kapacity ve čtyřech výrobních závodech po celé České republice a na Slovensku díky významné investici ve výši 20 milionů EUR. Tato investice ještě více zdůrazňuje závazek společnosti Smurfit Kappa vůči svým zákazníkům a závodům ve východní Evropě.

Tato investice se skládá ze čtyř velkých projektů, tří realizovaných v České republice, v závodech Smurfit Kappa Žebrák, Žimrovice a Olomouc, a jednoho na Slovensku, ve Smurfit Kappa Štúrovo. Očekává se, že všechny čtyři projekty budou dokončeny do konce tohoto roku.
Významné zvýšení kapacity výroby
Edwin Goffard, provozní ředitel Smurfit Kappa Europe Corrugated, okomentoval tuto investici: „Tato významná investice společnosti Smurfit Kappa znamená závazek dalšího rozvoje našich poboček východní Evropě. Z produktového i geografického hlediska mají Smurfit Kappa Česká republika a Slovensko vynikající polohu pro to, aby byly schopny splnit potřeby rozvíjejícího se a stále rostoucího trhu, přičemž tato investice podpoří další růst našeho podnikání.“
V rámci této investice budou instalována nová zařízení na zpracování lepenky, která zvýší kapacitu o více než 100 milionů krabic potištěných běžným a offsetovým tiskem ročně. Tato nová, nejmodernější vybavení umožní závodům uspokojit rostoucí poptávku jejich zákazníků po udržitelných papírových obalech a konzistentně dodávat vysoce kvalitní obalová řešení. Díky této investici máme příležitost zajistit svým zaměstnancům ještě bezpečnější a ergonomičtější pracoviště.
Slovo generálního ředitele
Zdeněk Suchitra, generální ředitel Smurfit Kappa pro Českou republiku a Slovensko, uvedl: „Jsme nesmírně rádi, že můžeme být svědky pokračujícího růstu a úspěchu našich zákazníků zde v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Tato nová investice dokazuje, že jsme skvěle vybaveni pro uspokojování širokého spektra potřeb našich zákazníků a budeme i nadále na trh dodávat naše vysoce kvalitní řešení s nejvyšší možnou efektivitou.“