V letošním roce přední výrobce pevných potravinářských obalů Faerch Group, který zároveň patří i k zodpovědným výrobcům, kteří dokáží využít k výrobě bezpečným způsobem recyklát, navrhl a vyrobil nový typ kelímků na nápoje. Minimální obsah PCR (post-consumer recycled materiál) je 30%.

  

Faerch Group se věnuje vytváření obalových řešení, která upřednostňují recyklované materiály a zajišťují, že mohou být plně recyklovány do nových potravinových obalů v nekonečném počtu cyklů, to vše bez kompromisů v oblasti bezpečnosti nebo funkčních vlastností. Nejinak je tomu i u výroby nových kelímků.

 

Udržitelné pohárky oslovují značky různých typů

Nový produkt je důkazem závazku společnosti vůči životnímu prostředí a vyvíjejících se potřeb současných zákazníků. Nová řada by mohla být atraktivním řešením pro řadu brandů, protože dokáže bez problémů integrovat cirkulární řešení do „příběhu značky“, se kterou se chce spotřebitel ztotožnit.  

 

Různé možnosti uzavírání

Řada pohárků zahrnuje i čtyři běžné designy víček, které se hodí pro všechny typy těchto obalů. To velmi zjednodušuje i logistiku a ekonomiku celého dodavatelského řetězce.

Skupina Faerch klade důraz na cirkularitu svých obalů na potraviny z recyklovaných PET. Díky auditované certifikaci společnost Faerch u materiálů plně potvrzuje udržitelnost svých produktů.