69. mezinárodní veletrh Spielwarenmesse se bude konat v lednu v Norimberku. Vystavovatelé se vedle klasických produktů budou soustřeďovat především na nové trendy, souvisejícími s proměňujícím životním stylem, který se dotýká i dětí. Chybět nebude ani akční prostor Tech2Play a speciální výstavní plochy pro kojence a batolata.

Spielwarenmesse   je největším kontraktačním veletrhem hraček na světě (určen je odborným návštěvníkům z hračkářské branže, zástupcům tisku, médiím a pozvaným hostům). Oborově byl veletrh svým rozdělením koncipován na řadu různých segmentů (modelářství a hobby, modely železnic, mechanické a elektronické hračky, panenky a plyšové hračky, slavnostní a trendové zboží, dřevěné hračky a umělecká řemesla, outdoor a volný čas, školní potřeby).

Termín veletrhu

Veletrh vytváří komplexní komunikační a kontraktační platformu pro více než 2 850 národních a mezinárodních výrobců. Prezentace nových produktů a rozsáhlý přehled odvětví poskytují cenné informace pro každoroční orientaci na trhu 73.000 nákupčích a obchodníků s hračkami z více než 120 zemí. Od roku 2013 je název Spielwarenmesse® na území Německa chráněn slovní ochrannou známkou.  Od příštího roku zkrátí Spielwarenmesse trvání o jeden den. Tento veletrh pořádaný na norimberském výstavišti bude v budoucnu trvat pět namísto šesti dnů - pondělí odpadne. Termín pro rok 2018 byl již stanoven: od středy 31. ledna - do neděle 4. února.

Zaměřeno na batolata a Tech vývoj

Po letošním úspěšném uvedení akčního prostoru Tech2Play a speciální výstavní plochy pro kojence a batolata, je pro obě tyto novinky připraveno pokračování. V rámci Tech2Play prostor bude pro létající multikoptéry, závodní dráhy robotů, rozšířenou realitu i létající drony.