Společnost SABIC (Saudi Basic Industries Corporation) je jedním ze světových lídrů ve výrobě chemikálií, hnojiv, plastů a kovů, které dodává do mnohých zemí, kde se využívají na výrobu životně důležitých produktů. Společnost nově rozšířila své portfolio o PP kopolymery, které jsou vyráběny bez použití ftalátů.

Společnost Sabic má sídlo v hlavním městě Rijádu a je vlastněna ze 70 % saudskoarabskou vládou. Společnost byla založena roku 1976 s cílem podporovat další zapracování ropy a zemního plynu ve vlastní zemi. Hlavní obor činnosti v sektoru plastů zahrnuje rozmanité portfolio produktů v oblasti polyolefinů. Vysoce kvalitní materiály od společnosti SABIC, především LEXAN™, NORYL™, ULTEM™, VALOX™, XENOY™ a CYCOLOY™, se osvědčují v mnoha náročných aplikacích, na našem trhu obchoduje společnost Plastoplan.

Tenkostěnné PP desky přináší řadu výhod

Kopolymery na bázi katalyzátoru bez ftalátu jsou nabízeny pod názvy SABIC® PP "513MK46" a "512MK46". Tenkostěnné desky vynikají především svou tuhostí a vyšší pevností. Vyznačují se výbornou zpracovatelností a vykazují možnosti snížení nákladů na dopravu a skladování.

Použít lze u balení potravin i spotřebitelských produktů

Desky jsou určeny pro potravinářské i nepotravinářské aplikace. Obaly mohou být používány pro mražené a chlazené potraviny, mléčné výrobky, ale i jako obaly pro domácí zboží a spotřebiče, hračky či uzávěry. Výsledné obaly mají oproti standardním kopolymerům lepší rovnováhu mezi tuhostí a odolností proti nárazu a jsou inertní vůči chutím i aromatu.