Udržitelnost životního prostředí v současnosti prakticky u všech firem hraje i klíčovou roli při investičním rozhodováním. I samotní výrobci dobře ví, že klient si jejich produkt vybírá nejenom na základě ekonomicko kvalitativních faktorů, ale často i v souladu s normami pro ochranu území a úspory energie. Udržitelným kritériím plně odpovídá i nový balící stroj SFP 30 ERGON od společnosti SMI S.p.A., který šetří jak množstvím plastové folie, tak i energií.

 

Bez plastů se v řadě odvětví neobejdeme. Je však potřeba vybalancovat jejich spotřebu. Díky neustálým investicím do výzkumu a vývoje nových technologií společnost SMI nedávno uvedla na trh nový balicí stroj na balení do fólií s názvem SFP 30 ERGON, který perfektně kombinuje potřebu snížení spotřeby plastů i spotřeby energie v oblasti balení pro potravinářský a nápojový průmysl.

Balička SFP 30 ERGON splňuje potřeby flexibility, univerzálnosti i udržitelnosti. Je dodávána hned v několika konfiguracích 2 x n, které využívají cold stretch fólie.

 

Hned celá řada ekologických výhod

Technologie potřebuje k balení mnohem méně obalového materiálu (v porovnání s průměrným balícím strojem podobného typu až o 30 - 40 %). Na balení se používá strečová fólie o tloušťce 10 mikronů. Tím, že se balí za studena, neexistuje žádný topný tunel s elektrickými odpory a dochází tím i ke značné úspoře energie. Stability a odolnosti balící jednotky je dosaženo díky dvojitému příčnému zabalení fólie kolem skupiny obalů. Další energetické úspory přinášejí motory vybavené vestavěnými digitálními servopohony, tedy zde se jedná o řešení, které generuje méně tepla uvnitř elektrické skříně, čímž se snižují náklady na energii i klimatizaci. Stroj produkuje i méně emisí CO2, což představuje rovněž další přínos pro životní prostředí

 

Uživatel ocení i ergonomii řešení

Uživatel ocení i snadný přístup ke stroji, který se vyznačuje ergonomickým designem, typickým pro řadu ERGON. Rovněž ovládací panel se 7'' interaktivním dotykovým displejem s rozhraním ve 32 jazycích zaujme jednoduchým a uživatelsky příjemným ovládáním. Bezchybný je i systém motorizovaného oscilačního vedení, které pomocí přiváděcích pásů správně směruje volné láhve směrem k oblasti formování skupinového balení.

Celý systém je možné shlédnout v činnosti na videu zde.