V druhé polovině ledna letošního roku probíhal na Paris Expo Porte de Versailles tradiční Paris Packaging Week. Jako vždy, nechyběly novinky a inspirace. Designově zajímavý, udržitelný uzávěr s vysokou životností zde presentovala společnost Weener Plastics Group.

 

Na výstavních dnech presentoval Weener Plastics (WP) nový typ uzávěru CosmoTop určený především na plastové tuby. Tento typ uzávěru kombinuje pohodlí, vysokou kvalitu a udržitelné řešení v jednom.

 

Elegantní uzávěr s benefity

Tým WP Innovation & Development sladil nápaditý design a s konstrukční robustností. Dávkovací uzávěr s elegantním matným vnějším povrchem má i designově propracovaný lesklý vnitřek. Manipulační systém umožňuje pohodlné používání produktu. Komfortní uzavírání je zajištěno předním zaklapnutím uzávěru, které následně umožňuje i pohodlné otevírání.  K výrobě lehkého uzávěru bylo použito minimum materiálu, aniž by došlo ke snížení funkčnosti. Snížením množství materiálu má výrazně nižší dopad na životní prostředí.  Vedle klasické PE varianty, WP uzávěr nabízí i bariérovou ochranou (ESCR proof).

 

Několik materiálových variant pro lepší udržitelnost

Aby společnost WP přispěla k cirkulární ekonomice plastů a udržitelnější budoucnosti, nenabízí uzávěry CosmoTop pouze z čistého PE, ale také z recyklovaného  či bio PE. Obě možnosti jsou certifikovány ISCC.

WP nabízí v současnosti uzávěry tub ve 3 průměrech: 35 mm, 40 mm a 50 mm. Tyto standardní produkty jsou vyráběny v Evropě, což umožňuje evropským výrobcům garantovat krátké dodací lhůty.