Společnost RPC Group patří k leaderům plastového průmyslu na globálním trhu. Díky vlastnímu a rozsáhlému R&D patří zároveň k předním inovátorům, ať již se týká designu obalů či výrobním technologiím. K nejnovějším počinům této společnosti patří vývoj a výroba biodegradovatelných kapslí na kávu.  

Kávové kapsle si západní svět oblíbil, a i když pravověrní milovníci kávy nedají dopustit na čerstvou kvalitní kávu, trh s automaty na kapsle roste a s ní i nabídka kapslí různých chutí, tvarů i velikostí.

V souvislosti s popularitou kapslí se začínají řešit i požadavky na udržitelnost jejich životního cyklu.

Kompostovatelný materiál neovlivňuje kvalitu kávy

RPC Bebo, který patří do skupiny RPC Group, vyvinula nový průmyslově kompostovatelný materiál, který lze použít na výrobu kapslí. Materiál nemá žádný vliv na kvalitu kávy v kapsli. Káva si zachovává jak aroma, tak čerstvost a kvalitu.

Kompostování vylepšuje vlastnosti půdy

Nový materiál Bebo B2nature™ je svým složením vícevrstvá folie s účinnou oxidační bariérou, která, kromě uchování všech kvalitativních vlastností kávy, prodlužuje i její trvanlivost. Rozpad kapsle po vyprázdnění trvá cca 12 týdnů. Následně polymer po rozpadu poskytuje cenné živiny pro kompost a celkově zlepšuje i povahu půdy. Materiál je certifikován pro průmyslové kompostování, podle certifikace založené na klíčových evropských a amerických norem.