Unilever vyvinul prototyp vůbec první lahve na prací prášek na bázi papíru. Obal je určen pro přední značku prádelen OMO (známou svými brandy Persil, Skip a Breeze). Premiéra uvedení udržitelného obalu by měla být v Brazílii počátkem roku 2022. Dalším krokem by bylo jeho uvedení na trh v Evropě.  V současnosti Unilever využívá stejnou technologii k vývoji obalů na pečující prostředky o vlasy.

 

Láhve Skip, Omo a Persil

Tato průkopnická technologie byla vyvinuta ve spolupráci s konsorciem Pulpex (spolupráce společností Unilever, Diageo, Pilot Lite a dalších členů). Buničina k výrobě je získávaná udržitelným způsobem a určená k recyklaci jako papírový odpad.

Láhve jsou uvnitř opatřeny speciálním nátěrem, který odpuzuje vodu, což umožňuje papírovému obalovému materiálu pojmout tekuté produkty, jako jsou prací prostředky, šampony a kondicionéry, které obsahují povrchově aktivní látky, vonné látky a další účinné látky.

Výzvou je recyklovaný obal bez plastových vrstev

Současnou další velkou výzvou je vytváření recyklovatelných papírových obalů bez dalších plastových vrstev. Patentované řešení zpracování buničiny od Pulpex pomáhá k radikálnímu omezení používání plastů a zároveň pomůže společnosti Unilever dosáhnout svých enviromentálních závazků.

Richard Slater, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje Unilever, uvedl: „Abychom se vypořádali s plastovým odpadem, musíme úplně přehodnotit, jak navrhujeme a balíme výrobky. To vyžaduje drastickou změnu, které lze dosáhnout pouze prostřednictvím spolupráce v celém odvětví. Technologie papírových lahví Pulpex je krokem správným směrem a jsme rádi, že můžeme společně tuto inovaci našich produktů vyzkoušet. Inovace pomocí alternativních materiálů je klíčovou součástí naší udržitelné obalové strategie a bude hrát důležitou roli v našem závazku snížit do poloviny roku naše používání původních plastových materiálů na polovinu.“

Spotřebitelé se rozhodují o koupi produktu na základě udržitelných hodnot

Spotřebitelé si stále více uvědomují dopad produktů na planetu a rozhodují se při nákupu na základě faktorů udržitelnosti, včetně obalů. Inovativní udržitelné balení patří mezi kroky, které řeší problémy životního prostředí. Díky průlomové technologii bude Unilever vnímán mezi spotřebiteli jako mnohem modernější a silnější brand.