SW nový nástroj představila na veletrhu Fachpack společnost Zünd.  Zünd Connect shromažďuje výrobní data ze systému Zünd do srozumitelných a smysluplných ukazatelů výkonu, kterými jsou například kapacita katru, jeho dostupnost a celková účinnost. Zünd Connect přináší přehledné statistiky a odkrývá další možnosti pro optimalizaci výrobního procesu na digitálních katrech.

Prostřednictvím Zünd Connect může uživatel už na první pohled vidět kdy a co má větší prioritu, proč dochází k pozastavení zpracování zakázky, kolik času stráví obsluha nastavením katru a jaká je dostupnost jednoho každého stroje. Nejúspěšnější společnosti jsou ty, které zvládnou vyrobit co nejvíce výrobků v co nejkratší době. Vysoká disponibilita a produktivita stroje jsou klíčové vlastnosti pro výnosné řezání a finalizaci výrobku. V každodenním výrobním procesu to není maličkost, jakkoliv to může znít jednoduše.

 

Jak na dostatek informací, které pomohou ve správném rozhodování

Webový monitorovací nástroj Zünd Connect poskytne uživateli přehled o výkonu katru kdykoliv během dne. Systém zaznamenává úrovně produktivity za uživatelem definované časové období, a to prostřednictvím sběru dat z software Zünd Cut Center – ZCC (Verze 3.4 nebo novější). Monitorování dat poskytuje uživateli dostatek informací pro další rozhodování. Tento celkový přehled produkčních dat poodhalí často přehlížená spojení. Zünd Connect dodává cenné a klíčové ukazatele pro hodnocení efektivity fungování řezacích systémů.

 

Verze Monitor a Analyzer

Systém se skládá z několika ovládacích panelů se specifickými možnostmi vyhodnocování dat. Zünd Connect je dostupný ve verzích "Monitor" a "Analyzer". Jak vyplývá z názvu, "Monitor" se skládá z grafického zobrazení celkové účinnosti zařízení a je k dispozici všem uživatelům ZCC zdarma. Na druhé straně "Analyzer" umožní provádět následnou analýzu a určit ztráty produktivity. "Analyzer" poskytuje uživateli potřebné nástroje pro vyhodnocení výrobního procesu a jeho následné vylepšení