Zatímco ocenění Obalu roku jsou od zasedání poroty známi, hlavní ceny jsou zveřejněny až na slavnostním Galavečeru při předávání cen. Všechy jsou očekávány s velkým napětím, ale nejvíce je pochopitelně očekávaná cena nejvyšší, Zlatá cena předsedkyně poroty. Tu letos obdržela společnost THIMM.

 

Pro působivé uvedení na trh nového telefonu společnosti T-mobile byla v THIMM navržena a vyrobena sada podpůrných prostředků – velký box pro prodejny, malé boxy pro ambasadory a influencery a tašky pro novináře. Všechny produkty byly navrženy tak, aby maximálně podpořily myšlenku působivého uvedení produktu a držely účastníky slavnostního uvedení až do poslední chvíle v napětí. Velký box byl zabalen do hnědé přepravní krabice, která se sama kouzelně otevřela při nadzvednutí víka. Autorkou konstrukce byla Renáta Miřatská, takže otázky našeho SYBA blog news směřovaly přímo k ní.

 

-        Můžete trochu více odtajnit práci na vítězném obalu?

RM: Od samého počátku jsme věděli, že chceme vytvořit něco jedinečného, co bude podporovat      záměr našeho zákazníka a zaujme a osloví cílovou skupinu. S klientem, kterým v tomto případě byla společnost T-Mobile, jsme již dříve spolupracovali, takže jsme měli dobrou představu o jeho očekáváních a preferencích.

Zákazník byl v procesu vývoje velmi aktivní a poskytoval nám průběžnou zpětnou vazbu. Bylo zřejmé, že si přeje být součástí každé fáze vývoje, což nám pomohlo lépe pochopit jeho vizi a upravit návrhy podle jeho přání.

Komunikace se zákazníkem pro nás byla klíčová, jelikož boxy byly distribuovány do různých míst a každý z nich byl unikátní svým specifickým obsahem.

Při výrobě obalu jsme použili digitální technologie, což nám umožnilo flexibilně reagovat na požadavky a přizpůsobit obal pro různé varianty produktu. Pro speciální edici určenou pro novináře jsme navíc použili laserový výsek, aby byl výsledný efekt ještě více výrazný a luxusní. Celý projekt byl náročný, ale zároveň velmi obohacující, a jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí vytváření obalu, který nakonec získal toto prestižní ocenění.

 

-        Co si na oceněném obalu ceníte nejvíce?

RM: Na oceněném obalu si nejvíce cením kombinace inovativního myšlení, praktičnosti a estetiky. Byl to projekt, který vyžadoval nejen kreativní přístup, ale také pečlivé technické zpracování a důmyslné konstrukční řešení.

Inovativní postup byl při vývoji obalu klíčový. Chtěli jsme vyrobit něco, co nebude jen krásné, ale také funkční a přínosné pro zákazníka. Materiál, z kterého je celý obal vyroben – tedy vlnitá lepenka, musel splňovat nejen estetické požadavky, ale také ekologické a odolnostní standardy. To vše se nám podařilo skloubit do jednoho harmonického celku.

Konstrukční vychytávky, které obal obsahuje, jsou pro mě osobně velkým úspěchem. Je to právě důmyslnost konstrukce, která umožňuje obalu unést větší zátěž bez poškození.

 

-        Zkuste 3 - 5 slovy nadefinovat základní body, které charakterizují vaší společnost

RM: Inovace, Udržitelnost, Kvalita, Flexibilita, Kreativita

 

-        Jaký je váš názor na udržitelnost? Byla kritéria udržitelnosti nějak využita i při tvorbě vítězného obalu?

RM: Udržitelnost je pro nás v THIMM skutečně klíčovým pojmem a je hluboce zakořeněná v naší firemní filozofii. Při tvorbě obalů se snažíme nejen o inovace a estetickou hodnotu, ale také o to, aby byly naše produkty šetrné k životnímu prostředí a splňovaly kritéria udržitelnosti. V případě vítězného obalu jsme kritéria udržitelnosti uplatnili při výběru materiálů, snažili jsme se také minimalizovat množství použitého materiálu a zároveň zajistit, aby obal byl plně funkční a bezpečný pro uživatele i pro produkty, které má chránit. S radostí jsem pak přijala informaci, že obal má i druhý život. Byl využit jako úložný prostor pro šicí potřeby, což je vynikající ilustrací toho, jak může být obal udržitelný i v širším kontextu.

 

-        Co pro vás znamená ocenění Obal roku?

RM: Ocenění "Obal roku" pro mě představuje významné uznání naší práce. Je to potvrzení, že naše úsilí a snaha o vytváření funkčních, esteticky přitažlivých a ekologicky zodpovědných obalů jsou nejen viditelné, ale také oceňované odbornou veřejností. Zároveň je pro nás motivací do budoucna.

Naše úspěchy samozřejmě sdílíme i na našich sociálních sítích, umožňuje nám to prezentovat naše schopnosti širšímu publiku.

 

-        Uvažujete o účasti v dalším OR? Proč ano, proč ne?  Uvítali byste v rámci soutěže i některé změny – jaké?

RM: Ano, uvažujeme. Účast v soutěži "Obal roku" považujeme za velmi důležitou, neboť nám umožňuje prezentovat naše inovace a kreativní řešení, ale také získat cennou zpětnou vazbu od odborníků.