Pokles nákladů, flexibilita řešení, rychlost dodání, personalizace a hlavně tlak na cenu – to jsou hlavní charakteristiky požadavků zákazníků na tištěné produkty. Tento souhrn požadavků doslova „nahrává“ digitálnímu tisku. Je tu však ještě jeden důležitý požadavek – kvalita. A zde se bere jako standard ofset. Digitální tisk s excelentní ofsetovou kvalitou – to je HP Indigo.

Na mezinárodní tiskové konferenci v Průhonicích představil možnosti nejen revolučního tisku HP Indigo, ale i možnosti efektového strukturálního lakování na strojích Scodix, Martin Bělík ze společnosti DataLine, která na našem trhu tyto firmy zastupuje.

HP Indigo 10000 má další pokračovatele

HP Indigo 10000 ve formátu 750 x 530 mm má již první 3 instalace i v ČR (zatímco ve světě je jich již více než 500!). Jedná se o sedmibarevný tiskový stroj s možností oboustranného tisku, který ve formátu B2 pracuje s rychlostí 3450 archů/hod.

K novinkám na poli produkčního tisku HP ve formátu B2 patří v současnosti stroje HP Indigo 12000. Tím však ambice Indiga nekončí.  Na trhu se nyní objevuje HP Indigo 50000, které je určeno pro potisk B1 formátů.

Přidaná hodnota s efekty

Digitální tisk prodělává v posledních letech ohromný rozmach, ale digitální dokončovací stroje stále trochu ve svých možnostech pokulhávají. Exluzivní obaly se vyrábějí většinou v menších sériích, a právě proto jsou pro ně klasické metody zušlechtění (např. sítotisk) poněkud limitující. A právě toto je oblast, na kterou se zaměřila firma Scodix. Digitální způsob strukturálního a efektového lakování má proti klasickým analogovým technologiím výhodu v tom, že nejsou potřeba žádné tiskové formy, tudíž nevznikají vedlejší náklady. Efekty, kterých lze přitom dosáhnout, jsou ojedinělou záležitostí.