Společnost Graffin s.r.o. se zabývá obchodní a servisní činností v oblasti dodávek ofsetových, flexotiskových digitálních strojů a zpracovatelských strojů. Zastupuje na českém trhu řadu firem, mezi jinými i takového leadery jako je společnost KOMORI či Miyakoshi. Jaké novinky rok po Drupě nabízí klientům, pohovořil na mezinárodní konferenci (Nejen) o ofsetu Radim Krutiš.

Společnost KOMORI, jak již jejich slogan "Open new pages" z loňské Drupy předesílal, pokračuje ve svém záměru rozšířit působnost na trhu o digitální stroje, řezací zařízení, technologii LED a NANOtechnologii.

Moderní ofsetové řešení

Nově vyvinutý archový ofsetový stroj Lithrone G26 ve formátu A2 kombinuje vynikající technologie a Komori know-how, díky tomu nabízí vynikající kvalitu tisku a produktivitu (16.500 archů za hodinu), snadné ovládání, udržovatelnost a přátelské environmentální aspekty, jako je úspora energie a materiálu.K dalším produktovým novinkám společnosti patří stroje RP 40 (oboustranný tisk bez obracení, 105 cm, 18.000/hod., 0,06 – 1 mm) či A 37 a G 37 (nové formátové řady A1, ideální pro přechod z B2).

Vysoký výkon stroje potřebuje rychlejší schnutí barev

K eliminace schnutí vyvinula KOMORI ®evoluční H-UV technologii, která na rozdíl od oxidativních barev, umožňuje okamžité zaschnutí (vytvrzení) barvy bez ohledu na typ substrátu. Jen v roce 2016 bylo v Evropě instalováno 32 strojů H-UV a 7 strojů H-UV L a jejich podíl i ve světě stoupá.

Jak jde dohromady digitál a ofset

Komori již několik let prosazuje tzv. koncept "OnDemand"  - fúzi ofsetového a digitálního tisku vzhledem k vyvíjejícímu se trhu tiskového prostředí. Proto mohou být do ofsetových strojů implementovány některé vlastnosti a výhody digitálních strojů a naopak. Komori vyvinula high-end digitální tiskový systém založený na technologii a know-how získané během dekád  výroby ofsetových strojů a bezpečnosti tisku. Výsledkem se stal B2 profesionální digitální stroj Impremia IS29 postavený od základu pro dnešní tiskárny. Komori Impremia IS29 dosahuje maximální rychlosti 3000 archů/hodinu a zvládá papír o tloušťce 0.06–0.6 mm.