Moderní výkonné produkční workflow je postaveno na obrazových datech v univerzálním formátu a v širokém zdrojovém barevném prostoru. Barevné převody jsou prováděny podle potřeby ve finálních fázích workflow  automaticky,  na základě konkrétních parametrů zvolené tiskové technologie. Expert na CMS, společnost GMG GmbH & Co. KG, uvedl na trh nový upgrade GMG ColorServer, již ve verzi 5.0.

Barevné transformace, nátiskové aplikace, barevná redukce pomocí náhrady barev či kontrolní software, umožňující přeměřit barevnou věrnost nátisku – to je jen část obsahového portfolia, které společnost GMG nabízí. GMG ColorServer je zástupcem kategorie aplikací, které umožňují celkové workflow vystavět, provozovat či transformovat.

Vylepšená automatizace aplikace

Nový GMG ColorServer 5.0 je dodáván s vylepšenou automatizací pro maximální produktivitu a bezpečnost procesu. Proces převodu (řešení je pro CMYK i RGB) je automatizován, protože jeho parametry jsou přiřazeny konkrétní sledované složce, ColorServer může provést přepočet velikosti obrázku, následně obrázky adekvátně změně velikosti doostřit a ve finále rozseparovat do CMYK za pomoci příslušného 4-D CMYK profilu.

Nová vysoce výkonná architektura klient-server

Díky technologii GMG ColorServer 5.0 a technologii GMG MX mohou být soubory připravené k tisku automaticky vytvořeny v reprodukovatelné kvalitě, GMG ColorServer 5.0 dokonce umožňuje přesnou a cenově výhodnou konverzi přímých barev na procesní barvy.

Díky nové architektuře klient-server může server pracovat na libovolném počítači v síti s více uživateli, kteří k němu přistupují paralelně.