Dopravníky patří mezi nejrozšířenější dopravní prostředky v různých průmyslových odvětvích. Nacházejí uplatnění v nejrůznějších provozních podmínkách, především v plynulé hromadné dopravě materiálů i produktů. K známým výrobcům těchto systémů patří i společnost Magnoni, která v současnosti uvádí na trh nový typ dopravníků určených především k přepravě nápojových a konzervárenských plechovek.

Společnost Magnoni se opět zaměřila na optimalizaci technologií a funkčnost a nabízí současnému trhu v rámci svého  know-how s více než 60 letou tradicí, nový typ dopravníkových systémů určených především pro kovové obaly.

Efektivita a bezpečnost především

Manipulace s produkty v potravinářském a nápojovém průmyslu vyžaduje specifická a špičková řešení, která zaručují bezpečnost a maximální efektivitu výroby. Nový typ pneumatického dopravníku společnosti Magnoni je určen pro potřeby manipulace s dvou i třídílnými svařovanými plechovkami.

Nízká hladina hluku

Dopravníkový pás, který je vyroben z nerezové oceli AISI 304 a je dodáván s odnímatelnými bočními kryty Lexan i výškově nastavitelnými víky (ručně nebo elektricky), využívá vysokou výrobní rychlost (až 160 000 km / h) a nízkou hladinu hluku (<82 dB na vzdálenost jednoho metru), při pohybu produktů v jedné nebo více řadách. Díky použitému nízkému tlaku se eliminuje na minimum případné poškození obalů.