Bosch Packaging Technology patří ke známým dodavatelům robotických technologií, které se uplatňují jak v primárním, tak i sekundárním typu balení. Před dvěma lety Bosh představil svou novou robotickou řadu D3. V současnosti tato řada prošla modernizací a inovačními procesy. Výsledkem je zvýšená flexibilita modulárního konceptu.

Společnost Bosch Packaging Technology se sídlem ve městě Waiblingen (v Německu) je předním dodavatelem holistických systémů pro technologii balení a zpracování. Moduly a systémy nejen pro farmaceutický, potravinářský a kosmetický průmysl vyvíjí, vyrábí a distribuuje v 15 zemích světa.

Vylepšený modulární koncept

Nejnovější řada robotů Presto D3 nabízí inovativní funkce zajišťující nepřetržitý provoz. Primárně je koncept navržený pro vychystávání, umísťování a vyrovnávání širokého sortimentu potravinářských a nepotravinářských aplikací. Modernizovaná robotická platforma dává výrobcům možnost co nejvyšší výrobní flexibility díky své modulární konstrukci.

Modularita a všestrannost na vysoké úrovni

Aby bylo možné reagovat na rostoucí potřebu zvýšené produktivity a flexibility, společnost Bosch vyvinula řadu strojů řady Presto D3 v několika konfiguracích, tak, aby byla přizpůsobitelná různým možnostem výroby. Modulární konstrukce umožňuje manipulaci s různými typy a velikostmi výrobků i druhů obalů na stejném stroji. Pomocí nejnovějších rozhraní HMI (Human Machine Interface) a řadiče Gemini 4.0 mohou operátoři navrhnout simulace nových formátů bez aktuálních produktů, což ušetří cenný výrobní čas. Klient ocení i vylepšené systémy kontroly kvality.