Společnost THIMM Packaging, která představila minulý týden ve Všetatech nové investice v rámci českého závodu i v rámci celé skupiny, patří nejenom k největším výrobcům obalů z vlnité lepenky v ČR, ale díky kvalitnímu vývoji a moderním technologiím i k předním inovátorům v konstrukci obalů. Ke žhavým novinkám patří nové obaly určené především pro oblast e- commerce.

Skupina společností THIMM byla založená už v roce 1949 a je jedním z předních výrobců přepravních a prodejních obalů z vlnité lepenky, kvalitních prodejních stojanů (displejů), obalových systémů z různých materiálových kombinací a také poskytovatelů obalových služeb na evropském trhu. Na ročním obratu přes 560 milionů eur se podílí více než 3 000 zaměstnanců v 20 závodech v Německu, Česku, Rumunsku, Polsku, Francii a Mexiku.

Stabilní, bezpečný, na úrovni….THIMM ePack | protect

THIMM ePack | protect je obalový systém pro e-commerce, který zjednoduší manipulaci a procesy balení e-shopů. Obal byl oceněn v soutěži iF Design Award 2017. Skládá se z přebalu a fixačních částí, které citlivé zboží během přepravy bezpečně chrání před poškozením. Velikost vnitřního fixačního dílu je nastavitelná dle velikosti baleného zboží. E-shopy proto vystačí s jedním druhem obalu pro různé velikosti a hmotnosti zboží. Sníží se tak jejich množství typů obalů, čímž se sníží obalové náklady a zjednoduší se logistický a skladovací proces. Součástí fixačních obalových dílů (polstrů) jsou i elastické pásy, které balené zboží pevně aretují a chrání při otřesech a všemožných fyzikálních zátěžích. Při doručení zásilky u konečného spotřebitele působí obal stabilním a bezpečným dojmem, odpovídající úrovni elektronického, či jiného hodnotného zboží. Vybalování je intuitivní a snadné. V případě potřeby vrácení zboží je možno obal využít i pro opětovné zabalení a zaslání zpět.

Folder Gluer Center ve Všetatech pro obaly e-commerce i FMCG

Společnost THIMM Packaging investovala 1,2 mil. eur do třetí, zcela nové, centrálně počítačem řízené lepičky typu Tanabe JD-BoxR,  na českém trhu unikátním vybavením. Obaly, které byly doposud považovány za příliš komplikované a náročné na zpracování, protože musely projít více stroji, teď bude možno v THIMM Packaging bez problémů vyrobit na jednom stroji. Výrobní a tím i dodací proces se urychlí. Součástí lepičky jsou agregáty pro vlepování silikonových pásek do obalů. Ty fungují jako oboustranné lepicí pásky a využívají se např. pro praktické uzavírání u obalů pro ecommerce. Další možností pro uzavírání obalů je nanášení lepidla, které se potáhne páskou, která se v případě potřeby (např. při opětovném použití obalu pro zaslání zpět) strhne a obal se zalepí. Naopak snadné otevírání uzavřených obalů v místě určení (na POS nebo u příjemce zásilky) umožní odtrhovací páska, kterou lze již na stroji do obalu vlepit.