BIB (Bag In Box) obaly patří k populárním obalům především v oblasti nápojů. V letních měsících patří k hojně využívaným obalům na větší objemy vína, které díky uzavíracímu ventilu ani po otevření neztrácí na své kvalitě. BIB lze využít ale i v oblasti průmyslu. Unikátní BIB vyvinula společnost Smurfit Kappa pro automotiv.

Smurfit Kappa patří k největším výrobcům obalů na světě, má hned několik výrobních závodů  i v ČR. Celkově má tato společnost více než 370 pracovišť umístěných ve 34 zemích po celém světě.

BIB obal na motorový olej

Společnost vyrábí spotřebitelské i průmyslové obaly a v nabídce nechybí ani oblast POS. Smurfit je známým producentem i BIB obalů. Obaly typu Bag-in-Box jsou určeny pro prodloužení trvanlivosti tekutých nebo polotekutých potravinových produktů nebo jako praktické obalové řešení pro průmyslové produkty. K novinkám patří  Bag-in-Box®, který byl speciálně navržen pro automobilový průmysl jako nový ekologický obal pro motorový olej.

BIB nahradil plastovou nádobu

Motorový olej je tradičně skladován v plastových lahvích, které používají o 85% více plastového materiálu než nový Bag-in-Box®. Naplněný vak Bag-in-Box® poskytuje navíc o 9% úspory místa v porovnání s plastovou nádobou. Chytrý nový design usnadňuje nejenom nalévání, ale i snižuje pravděpodobnost rozlití. Zesílený vak uvnitř krabice je vyroben z jedinečné kombinace polyethylenových a nylonových fólií, které zabraňují migraci částic oleje.