V září v rámci světové premiéry presentovala KraussMaffei Group zceka nový systém na výrobu preforem z rPET pod názvem NETSTAL PET-LINE. Zcela nová NETSTAL PET-LINE zaujme nejenom konstrukčním zpracováním či vynikajícím výkonem, ale i vynikající energetickou účinností, optimalizovaným zpracováním PET recyklátů a novou provozní jednotkou.

 

V případě presentované novinky se jedná o první systém NETSTAL PET s bočním odstraněním, který zároveň nabízí plnou kompatibilitu se stávajícími konstrukcemi  s bočním vstupem a dochlazovacími stanicemi.

 

Nová konstrukce

Nový model stroje pracuje uzavírací silou 4 000 kN,  vstřikovací jednotka umožňuje použití formy až s 128 dutinami (cavity).  V nadcházejících letech budou představeny ještě i další modely pro optimalizaci pokrytí všech běžných nápojových aplikací.

Předpokládá se, že podíl zpracovávaného recyklovaného PET se v následujících letech bude dále ještě zvyšovat, z tohoto důvodu je aplikační zaměření zaměřeno na optimalizované zpracování rPET, Pro vysoce výkonnou dvoustupňovou vstřikovací jednotku byl vyvinuta i nová konstrukce dávkovacího šneku.

 

Energetická účinnost ve spojení s úsporami a kvalitou

NETSTAL PET-LINE  patří k energeticky nejúčinnějším strojům na trhu, navíc je i energeticky mnohem úspornější než srovnatelná zařízení. Obsluha ocení i snadné a uživatelsky přátelské ovládání (Nový ovládací panel obsahuje centrální dotykovou obrazovku lemovanou haptickými klávesami. Navigace mezi jednotlivými nastaveními probíhá výhradně prostřednictvím dotykové obrazovky) či výjimečně účinné chlazení, které zajišťuje prémiově stálou konzistentní kvalitu předlisku.

Malý pohled na světovou premiéru je možné shlédnout zde.