Světový veletrh pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food se bude konat od 11. do 15. září 2017 v Mnichově. Drinktec patří ve svém segmentu ke globálně největším veletrhům. Periodicita veletrhu jsou čtyři roky. Výstavní plochy je již dnes obsazena, veletrhu se zúčastní na 1.600 vystavovatelů. Poté co došlo k integraci SIMEI(veletrh výrobků a technologií pro vinařský průmysl), vzroste celková plocha veletrhu na 150 000 m2.

Svou prezentaci na veletrhu drinktec 2017 bude mít každý, kdo má v daném sektoru co říct, ať už jde o malé rodinné firmy nebo globální hráče. Vystavovatelé představují celý procesní řetězec: od výroby, plnění a balení nápojů a produktů liquid food až po marketing – včetně dodavatelů surovin, přísad do nápojů a logistických řešení. Veletrh drinktec 2017 představí zejména tyto hlavní výstavní sekce: zpracovatelství; přepravní nádoby a obalové materiály; plnicí a balicí technika; suroviny a přísady; automatizace; energetické systémy; PET technologie; vybavení pro restaurace a catering; propagace prodeje a marketing.

Veletrh podle předpokladů osloví více než 70 000 obchodníků

Na veletrh drinktec 2017 zavítá více než sedmdesát tisíc obchodníků z celého světa a všech oblastí nápojového průmyslu. Více než dvě třetiny návštěvníků pocházejí ze zahraničí. Hlavní témata veletrhu drinktec 2017, jež jsou pokryta ve všech výstavních halách a zasahují do téměř všech sekcí, jsou tato: účinnost v oblasti energií a zdrojů, hospodaření s vodou a energiemi, hygiena a bezpečnost výrobků a optimalizace postupů a flexibilita. Chybět nebude ani řada doprovodných akcí, soutěže i předávání cen.

Udržitelné obaly – další velké téma veletrhu

V centru pozornosti veletrhu drinktec 2017 budou patřit mezi hlavní témata i obaly, obalová technika, stejně jako obalový design. Téměř každý druhý vystavovatel představí specifická obalová řešení pro nápojový průmysl a průmysl liquid food. To zahrnuje nejen plnicí a obalovou techniku s aseptickými zařízeními, čisticí, plnicí a uzavírací techniku, kontrolní a třídicí stroje, technologie etiketování a úpravy a nově digitální tisk, ale i stroje sloužící k balení a vybalování, stroje pro skupinové balení, paletizátory a depaletizátory a dopravníky. Druhou klíčovou oblastí jsou nádoby, obalové materiály, balicí
doplňky a uzávěry, skupinová balení a multipaky.