V září 2015 společnost THIMM Verpackung slavila symbolický první výkop základů pro stavbu jednoho z nejmodernějších závodů na výrobu vlnité lepenky v Evropě. První etapa stavby o velikosti 26 000 m2 na pozemku o rozloze 90 000 m2 je nyní dokončena. Po počátečním zkušebním provozu běží od února sériová výroba.

Společnost THIMM Verpackung je největší divizí northeimské skupiny společností THIMM. Společnost THIMM, založená v roce 1949, je výrobcem přepravních a prodejních obalů z různých materiálových kombinací, prodejních stojanů (displejů) a dekorací pro Point of Sale a také tiskových produktů pro další průmyslové zpracování. Na ročním obratu zhruba 560 milionů eur se podílí více než 3 000 zaměstnanců v 20 závodech v šesti zemích.

V Holledau výroba již běží před jeho slavnostním otevřením

Po počátečním zkušebním provozu běží od února v novém závodu v Bavorsku sériová výroba. Výrobní kapacita je 120 milionů m2. Společnost THIMM do tohoto závodu dosud investovala celkem 60 milionů eur. Oficiální slavnostní otevření proběhne v květnu.

Moderní závod ve spojení s moderními technologiemi

Nový závod THIMM Verpackung bude vybaven nejmodernějšími stroji. Mezi ně patří zvlňovací stroj, rotační raznice, plošné raznice, linky na výrobu klopových krabic a lepičky. Firma zde bude vyrábět prodejní a přepravní obaly z vlnité lepenky pro zákazníky z potravinářského i spotřebního průmyslu z jižního Německa a sousedních vývozních trhů. Nový závod tak bude dostatečně vytížen už od začátku. V závislosti na požadavcích trhu je možný i další organický růst.