Přepravní balení ve spojení s nápoji a prodlouženou trvanlivostí, které vedle funkčních vlastností obalu a používaného materiálu, musí spotřebiteli usnadňovat i manipulaci, případně přinášet další především ekonomické benefity, představuje často pro výrobce oříšek. Nikoli však pro společnost Cardiff Group, která za splnění všech těchto požadavků na výbornou si odnesla ocenění WorldStar.

Společnost Cardiff Group NV měla tento podzim velice úspěšný, jen pár dní před tím, co obdržela ocenění WorldStar, dostala i ocenění na nápojovém veletrhu Brau Beviale. Díky kvalitě a inovativním řešení se však ani není třeba tomu příliš divit.

Plastový sud dokáže konkurovat i nerezu

Plastové sudy EcoDRAFT s vnitřním dvojitým vakem, který odděluje nápoj od tlačného plynu, umožňují zachování originální chuti nápoje bez ohledu na tlakové médium. Vak je vyroben z vícevrstvé fólie, která zaručuje prodloužení trvanlivosti nápoje až na dva roky. Sud je vyroben z recyklovatelného polyetylénu a svojí robustností a odolností se vyrovná klasickému nerezovému sudu.

Ve variantě jednorázové i vratné

Sudy EcoDRAFT se dodávají ve dvou variantách. Jednorázové sudy jsou určeny hlavně pro export. Po použití se recyklují a uspoří náklady vynecháním zpětné dopravy.  Znovupoužitelné sudy umožňují snadnou výměnu vaku za nový bez nutnosti vyplachování. Jsou vyráběny v různých objemech pro všechny druhy nápojů, hlavně sycených i fermentovaných.