Jedno z nejúčinnějších spojení při tvorbě kvalitního designu, je spojení užitého umění a ušlechtilého materiálu. K těm emočně nejvíce vnímaným materiálům patří beze sporu sklo. I když jsou dnešní nealkoholické nápoje častěji stáčeny do PET, obliba skla u spotřebitele neklesá. Výrazným designovým počinem oceněným cenou WS je láhev Fromin od přihlašovatele David Rybář – Dr. Design.

Láhev Fromin – Voda z doby ledové již měla své tvarové předchůdkyně z plastu a i ty svým osobitým designem budí dodnes pozornost zákazníků.

Skleněná podoba kostky

Skleněná láhev Fromin – Voda z doby ledové imituje dvě na sebe postavené kostky ledu a svým atypickým nepravidelným tvarem prověřila možnosti sériové výroby ve sklářském průmyslu (pro autora designu Davida Rybáře, který společně s Janem Pelejem vytvořil i konstrukci, výrobu zajišťovaly Sklárny Moravia, a. s.). Pro zachování co nejčistších přirozených tvarů bylo navrhnuto dno bez pravidelných technických linií a to včetně „kladívkování“, které je na láhvi ve tvaru kapek vody.

Design dotváří detail

Aby se etiketa co nejméně promítala do optiky láhve při čelním pohledu, je tištěna na čirý materiál a rozdělena na dvě části, které jsou umístěny na boky láhve. Na hrdlo, které svým větším průměrem usnadňuje nalévání vody, byl vyvinut speciální čirý uzávěr z makrolonu.