Náš nejvýznamnější automobilový producent, který patří již řadu let v rámci skupiny VW k nejkvalitnějším výrobcům, přesvědčil letošní porotu jak Obalu roku, tak i WPO, o tom, že ani v těžkém zámořském balení pro tohoto giganta nejsou téměř žádné limity. Škoda a. s. získala ocenění za přepravu 4 karosérií s díly v jednom obalu.

Exponát představuje kompletně složený obal pro 4 karoserie a příslušné montážní díly, které putují v kontejneru z Mladé Boleslavi do výrobního závodu v Indii. 

Objemově stejný typ obalu byl v roce 2000 „jen“ pro dva vozy

Obal se skládá ze dvou částí pro horizontální umístění karoserie a ze dvou částí pro šikmé umístění karoserie, montážní díly efektivně využívají zbylé místo v prostoru kontejneru. Tento stav je výsledkem neustálého vývoje tohoto typu obalu. V roce 2000 se do kontejneru vkládaly dva obaly se dvěma karoseriemi, uložení bylo horizontální.

Současný koncept je dvojnásobný!

 Od roku 2006 přišla první inovace a to tři obaly se třemi karoseriemi v kontejneru, uložení bylo v šikmé poloze. Současný koncept se čtyřmi karoseriemi vytěžuje kontejner na maximum a přináší výraznou úsporu logistických nákladů a emisí CO2.