29. září se zavřely brány veletrhu FachPack v Norimberku. Ten si v příštím roce dopřeje svou tradiční pauzu, než se odbornému publiku z obalového průmyslu opět představí od 25. do 27. září 2018. Organizátoři však mohou být s letošní bilancí více než spokojeni a letošní čísla snad pomohou i v rozhodování o jeho příští návštěvě našim vystavovatelům či návštěvníkům.

V plně obsazených 11 halách bylo 1 541 vystavovatelů, jejich stánky během 3 dnů konání veletrhu letos navštívilo 41 014 odborných návštěvníků, kteří se na veletrh přišli informovat o novinkách z oblasti obalů, materiálů, obalové techniky, zušlechťování a logistiky.

Mezinárodní účast

Vedle německých vystavovatelů z řad národních i nadnárodních firem, nechyběli ani vystavovatelé zahraniční. K nejvíce zastoupeným patřila pětice evropských států: Itálie, Nizozemsko, Rakousko, Švýcarsko a Česko. Podíl zahraničních návštěvníků proti předchozímu roku vzrostl celkem o dvě procenta. 25 procent hostů přijelo ze zahraničí, převážně z Česka, Rakouska, Polska, Itálie, Nizozemska, Francie a Švýcarska.

Doplňující statistika

Typický návštěvník veletrhu FachPack je muž (74 procent) a strávil na veletrhu v průměru 1,2 dne. Více než polovina návštěvníků veletrhu zastává ve své firmě vedoucí funkci. 87 procent je zapojeno do rozhodování o nákupu zboží a služeb. Celkem 13 procent odborného publika působí ve vedení firem nebo závodů.

Jak Fachpack oslovuje tématicky

Největšímu zájmu návštěvníků veletrhu se těšily obalové
materiály a obalové prostředky – ty uvedla téměř polovina návštěvníků. Více než třetinu odborného publika lákaly balicí stroje. Obalová logistika byla těžištěm zájmu pro čtvrtinu návštěvníků. Následovaly pomocné obalové prostředky, potisk a zušlechťování obalových materiálů a stroje a zařízení pro oblast balení. Celkem 4 350 zvídavých účastníků (2015: 3 836) navštívilo fórum PackBox v hale 3A. Celkem 41 přednášek a diskuzních skupin (o osm víc než v předchozím roce) přivedlo na pódium renomované experty z oboru.