Skupina SMI Group v současnosti presentuje novou řadu balících strojů WP 400 ERGON, která je určena primárně jako řešení pro skupinové obaly. Nová řada automatických „pakrů“ ERGON klade důraz na ergonomii, technologii, robustnost a modularitu.  

 

Benefitem ergonomické konstrukce jsou zaoblené profily ochranných krytů, které umožňují umístit motory na vnější straně, což významně usnadňuje přístup operátora linky při provádění údržby.

 

Kompletace balící jednotky

Řada WP ERGON zahrnuje automatické stroje na balení plastových, kovových, lepenkových i skleněných primárních obalů do krabic z vlnité lepenky. Stroje na balení krabic řady WP ERGON mohou dosáhnout výkonu až 80 jednotek balení za minutu, v závislosti na modelu stroje a produktu. Balící jednotka se může lišit podle tvaru a rozměrů obalů. K obecně nejžádanějším kompletacím patří balení typu 2x3, 3x4 a 4x6.

 

Modularita baliček

Kromě toho jsou všechny baličky obalů WP ERGON vybaveny elektronickým systémem seskupování či ručním přepínáním formátu a systémem „Easy-Load“ pro automatické plnění prázdného zásobníku. Kapacitu zásobníku produktů lze i zvýšit pomocí modulárních rozšiřovacích jednotek.

Práci balícího automatu můžete shlédnout zde