Gawis 4D nakonfigurovaný s robotickým manipulačním systémem AF poskytuje prostředek k urychlení laboratorních výkonů při současném zachování vysoké  přesnosti měření preforem (předlisků) i samotných lahví.

 

K současným trendům v oblasti výroby láhví patří zvyšování rychlosti strojů, snižování hmotnosti obalu a růst podílu recyklovaných materiálů ve výrobě.  Těmto trendům musí být přizpůsobeny i možnosti pravidelného testování. Měření výrobních vzorků je totiž pro správné řízení kvality zásadní. Podobně jako i další profesní sféry, se často navíc laboratoře potýkají s nedostatkem kvalifikovaného lidského personálu. Systém robotické manipulace Gawis AF společnosti Agr International ve spojení s měřicím systémem Gawis 4D poskytuje nejenom řešení pro potřeby komplexního testování/měření lahví, ale eliminuje i problémy s nedostatkem některých pracovních sil.

Měřit lze jednotlivě i v sadách

Agr Gawis 4D je navržen tak, aby automatizoval kontroly kvality četných operací, např. měření rozměrů a tloušťky, které se obvykle provádějí ručně, na jednotlivých lahvích nebo předliscích, spojuje do jedné operace, která se realizuje během několika sekund. Přidanou hodnotou je implementace robotického manipulačního systému. S manipulačním systémem může Gawis 4D měřit nejen jednotlivé lahve, ale také provádět měření na kompletních sadách lahví nebo předlisků. Lze jej provozovat nepřetržitě, bez zásahu operátora a zároveň pracovně ulehčit laboratornímu personálu.  

Robotický manipulační systém s měřením v akci

Robotický manipulační systém Gawis AF je bezproblémově propojen s měřicím systémem. Lze jej zakoupit s novým systémem nebo dovybavit stávající systémy.  Přesný průmyslový robot slouží pro výběr a umístění vzorků, které vkládá do Gawis 4D za účelem měření. Provoz je plně integrován. Všechny ovládací prvky a operace včetně celkového nastavení úlohy, robota, koordinace vzorků, jakož i aktivace a řízení jednotlivých testovacích sekvencí jsou řešeny prostřednictvím uživatelského rozhraní Gawis4D.

Jak celý systém pracuje a co vše je možné proměřovat, je možné shlédnout na videu zde.