Společnost Mondi ve spolupráci se společností Scan Sverige uvedla na trh nový typ obalu, který koresponduje se současnými udržitelnými požadavky. WalletPack je využit u brandu Pärsons pro balení šunky, klobásy apod. WalletPack navíc i úspěšně nahrazuje dříve používané vícemateriálové nerecyklovatelné plastové obaly.

 

Nové monomateriálové balení na bázi PP má vysokou kyslíkovou bariéru, díky čemuž je produkt na regálu dlouho čerstvý. PP materiál splňuje podmínky snadné recyklace. Společnost Scan Sverige, která má více než stoleté zkušenosti s odpovědnou výrobou švédských potravin, používá WalletPack společnosti Mondi pro řadu krájené šunky, salámu a rostlinných produktů značky Pärsons již od března 2024.

 

Náhrada za monomateriálové řešení

Obal je cíleně vyvinut s ohledem na recyklaci, v souladu s cíli současných zákazníků i posláním udržitelných výrobců. WalletPack lze efektivně třídit pomocí Site Zero, největšího a nejpokročilejšího evropského zařízení na recyklaci plastů umístěného ve Švédsku, a přispívá tak významně k zlepšení oběhovému hospodářství. Nahrazuje předchozí řešení, kterým byl nerecyklovatelný multimateriálový obal, který se skládal z PET-PE a PA-PE laminátů.

 

Uživatelský komfort spojený s udržitelností

WalletPack společnosti Mondi s horní a spodní fólií zajišťuje snadné odlepování a otevření obalu, čímž zvyšuje spotřebitelům komfort.  Obal, s vysokou kyslíkovou bariérou pro delší skladovatelnost v kombinaci s vnitřním potiskem, nabízí také dobrou potiskovatelnost, např. pro reklamní či informativní sdělení příslušné značky.  

Zatímco vícevrstvé lamináty, jako je PET/PE a PA/PE, které se běžně používají v různých flexibilních plastových obalech, značně omezují potenciál pro recyklaci materiálů., nová alternativa nejen nahrazuje tradiční vícevrstvé lamináty, ale také se ukazuje, že je mnohem vhodnější a šetrnější z hlediska recyklace materiálů