Společnost Tetra Pak patří k leaderům ve výrobě nápojových kartonů i příslušných technologií. Rovněž patří k inovátorům, kteří pružně reagují na měnící se potřeby trhu. Nyní společnost představila žhavou novinku Tetra Fino® Aseptic 100 Ultra MiM, která nabízí nové možnosti výrobcům mléčných i ovocných tekutin. Ty mohou nyní uvádět na trh i jako zmrzliny!

Nápojové kartony je slangový název pro obaly na nápoje vyráběné z kompozitních materiálů na bázi papíru. Nápojové kartony mají pro spotřebitele mnoho výhod – jsou lehké, dobře skladovatelné a po celou dobu uchovávají 100% kvalitu potraviny či nápoje. Nyní společnost rozšiřuje možnosti použití těchto praktických a oblíbených obalů.

Zmrzlina nebo džus? To je nové Tetra Fino

Společnost Tetra Pak v současnosti představila nový typ obalu Tetra Fino® Aseptic 100 Ultra MiM, který nabízí zákazníkům možnost vyrábět tekuté mléčné a džusové nápoje pomocí stávajících výrobních postupů a uvádět je na trh jako zmrzliny a zmrzlé výrobky. Jedná se nejenom o jednu z revolučních novinek v tomto sortimentu, výrobcům a distributorům zmrzlin šetří i energetické náklady – nepotřebují žádné dodatečné investice do výrobních zařízení a chladicích distribučních systémů.

Uvidíme obal i u nás?

Obaly Tetra Fino Aseptic 100 Ultra MiM lze vyrábět na plnicí platformě A1 Tetra Pak. Obaly budou k dispozici od roku 2018 na Blízkém východě, v Evropě a Asii. První, kdo bude obaly využívat na čínském trhu je společnost Want Want, známý výrobce výživově hodnotného ochuceného i neochuceného mléka bez konzervačních látek. Nejenom děti určitě u nového obalu ocení i snadnost otevírání.