Společnost Innovia Films uvedla na trh  nový typ folie. Jedná se o širokoformátovou folii, která má mnohem nižší uhlíkový dopad než srovnatelné používané materiály na trhu.

 

RayoartTM GWES je 78mikronová fólie, která je k dispozici v lesklé i matné bílé. Díky inovativním technologiím povrchového inženýrství, je možné folii potisknout jak ekosolventními inkousty, či UV, tak i na HP latexových tiskárnách.

 

Enviromentální i estetické výhody

Lesklá a matná bílá grafická fólie je bez jakéhokoli obsahu PVC. Především kvůli širokým možnostem potisku je speciálním způsobem zušlechtěna na svém povrchu.

Tento nový produkt má oproti srovnatelným materiálům na bázi PVC i řadu významných výhod z hlediska udržitelnosti. Materiál má o 30% nižší hmotnost ve sprovnání s jinými fóliovými substráty srovnatelné tloušťky. Dle výpočtů zanechává i nižší uhlíkovou stopu. Materiál neobsahuje změkčovadla a chloridy. Díky tomu je tato fólie vynikající alternativou k monomernímu PVC.

 

Dlouholetá životnost a snadná aplikace

Jak uvedl Bron Hekkema, Business Unit Director Graphics: „Tyto produkty nové generace poskytují vynikající výsledky tisku u všech inkoustových technologiích. Výjimečná povrchová úprava vylepšuje obrázky a vytváří prvotřídní výsledek. Navíc 4letá venkovní životnost a snadná aplikace fólií z nich dělá perfektní alternativu pro grafické aplikace z PVC." dodal Bron Hekkema.