Jak již bylo v průběžném představování našich vítězných obalů řečeno, někteří naši výrobci byli na tolik úspěšní, že dokázali získat hned dvě ocenění. Další z těchto českých výrobců byla i společnost THIMM Packaging, která vedle svého konceptu e-commerce obalu, získal ocenění i za SRP obal na sýr Olmín, k jehož úspěchu celkový vizuál balení od všech zúčastněných producentů významně prospěl.

Plísňový sýr Olmín vyniká svým netradičním primárním balením, které má tvar hvězdy. Aby byl výrobek během přepravy bezpečně chráněn a v místě prodeje v chladicím regále dobře viditelný, vkládá se do paletky, která splňuje všechny nároky shelf ready packaging.

SRP koresponduje jak s vizuálním grafickým stylem, tak i s tvarem primárního obalu

Vytvořit SRP (Shelf Ready Packaging) pro netradiční tvar primárního obalu, tak aby byl celkový vizuál ještě více podepřen, byl úkol, se kterým si vývojáři v THIMMu poradili na výbornou. Sýry jsou v paletce umístěny nastojato, aby čelní strana na první pohled upoutala.

Ochrana, zabezpečení i technologická funkčnost

Otvory v paletce slouží nejen k bezpečné aretaci jednotlivých sýrů, ale i jako průduchy pro chlazení během celého logistického procesu a zaručují optimální zrání sýra. Paletka je výjimečná i svým oboustranným potiskem – potištěná vnitřní strana obalu dodává výrobkům opticky na hodnotě. Během přepravy je paletka doplněna hnědým víkem, které se v místě prodeje snadno odstraní.